Ordin 1(1)

calendar EN VIII 2018 Anexa ordin 4793_2017

ORDIN privind organizarea și desfășurarea Evaluării Naționale pentru absolvenții clasei a VIII-a anul școlar 2017-2018

EN_matematica_2018_bar_simulare_LRO

EN_matematica_2018_var_simulare_LRO

EN_limba_romana_2018_var_simulare

EN_limba_romana_2018_bar_simulare

Evaluarea nationala este un pas important pentru fiecare din elevii nostri. Modul in care aceasta este organizata, cum se desfasoara, precum si zilele in care este programata puteti vizualiza aici:
- METODOLOGIA DE ORGANIZARE SI DESFASURARE A EVALUARII NATIONALE PENTRU ELEVII CLASEI A VIII-A (vezi pdf)
- ORDIN privind organizarea si desfasurarea evaluarii nationale pentru absolventii clasei a VIII-a (vezi pdf)
- CALENDARUL de desfasurare a evaluarii nationale pentru absolventii clasei a VIII-a (vezi pdf)

Rezultatele obtinute de elevii Scolii Nr. 25 Galati la Evaluarea Nationala pentru absolventii clasei a VIII-a le puteti vizualiza aici (vezi pdf).